Domeny z rozszerzeniem .co

Domeny z rozszerzeniem .cm oraz .cn
Domeny z rozszerzeniem .cm oraz .cn
Październik 27, 2018
Domeny z rozszerzeniem conl oraz conz
Domeny z rozszerzeniem .co.nl oraz .co.nz
Październik 27, 2018

Domena .co

Narodowa domena przyporządkowana do Kolumbii. Powstała w 1991 r., jednak przez prawie 20 lat nie cieszyła się popularnością. Powodem był fakt, że domeny .co mogli rejestrować tylko mieszkańcy Kolumbii. Sytuacja zmieniła się w 2010 r., kiedy to umożliwiono rejestrację wszystkim zainteresowanym, bez względu na kraj pochodzenia. Od tego momentu domena ta cieszy się sporym zainteresowaniem. Tylko w ciągu pierwszych 24 godzin od momentu otwarcia rejestracji zostało utworzonych ponad 200 000 domen. W ciągu kolejny 3 lat rejestr tej domeny odnotował 1,5 mln rejestracji.

Domena .co jest alternatywą dla domeny.com. Jest kojarzona jako skrót od słów: company, commerce oraz corporation. Domena .CO ma również tą zaletę, że w odróżnieniu od domeny .com liczbach nazw, które są atrakcyjne a jednocześnie dostępne do rejestracji jest wciąż dość duża. Atutem jest też fakt, że kolumbijska końcówka jest krótsza o jeden znak. Wybierając domenę .co mamy możliwość rejestracji krótkiego oraz łatwego do zapamiętania adresu internetowego. Dodatkowo domena ta jest rozpoznawalna na całym świecie. Obecnie jest ona na liście 25 najczęściej rejestrowanych domen na świecie.  Domeny .co można również wykorzystać do tworzenia tak zwanych domain name hacks – adresów, w których rozszerzenie domeny stanowi część adresu.

Domena .co.in

Domena .co.in to narodowa domena przyporządkowana do Indii. Pierwotnie była przeznaczona dla banków, różnego rodzaju firm oraz znaków towarowych, w praktyce stosowana jest jednak dowolnie.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok