Domeny z rozszerzeniem .co.nl oraz .co.nz

Domeny z rozszerzeniem .co
Październik 27, 2018
Rozszerzenia domen .naklo.pl, .olawa.pl oraz .olsztyn.pl
Listopad 1, 2018
Domeny z rozszerzeniem conl oraz conz

Domena .co.nl

Jest domeną narodową Królestwa Niderlandów. Niderlandy jest to historyczna nazwa, która obejmuje nizinne tereny ujścia Renu, Mozy i Skaldy do Morza Północnego oraz Ardeny i sąsiednie wyżyny, inaczej mówiąc, takie kraje jak: Belgia, Holandia i Luksemburg. Holandia, to szesnasta gospodarką świata, trzeci eksporter żywności oraz członek Unii Europejskiej, ONZ i NATO.

Domeny ta jest możliwa do rejestracji dla wszystkich, pod warunkiem posiadania kontaktu administracyjnego, który jest zlokalizowany fizycznie na terytorium Holandii. Jeśli firma planuje, że będzie oferowała swoje usługi do mieszkańców tego obszaru, warto zarejestrować domenę .NL, by zainteresować potencjalnych klientów, obywatele Niderlandów często zwracają bowiem na to uwagę.

Domena .co.nz

Jest to narodowa domena przyporządkowana do Nowej Zelandii . Domena .nz nie jest używana samodzielnie, ale razem z domeną tak zwanego drugiego poziomu.  1 lipca 2009 roku zarejestrowanych było aż 362 349 tych domen. Domeny .co.nz są dostępne do rejestracji na osób oraz podmiotów z różnych krajów. Od 30 września 2014 roku istnieje możliwość rejestracji krótszej nazwy domeny – .nz. Posiadacze nazw domen, które mają rozszerzenie .co.nz mają pierwszeństwo rejestracji krótszej nazwy. Jest to wręcz idealna domena dla lokalnych przedsiębiorstw, które świadczą usługi dla mieszkańców oraz osób, które odwiedzają tą egzotyczną lokalizację. Nie istnieją żadne ograniczenia co do tego, kto ma możliwość zarejestrowania domeny .co.nz.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok