Domeny z rozszerzeniem .cm oraz .cn

Domeny z rozszerzeniem .ch oraz .cl
Domeny z rozszerzeniem .ch oraz .cl
27 października, 2018
Domeny z rozszerzeniem .co
27 października, 2018
Domeny z rozszerzeniem .cm oraz .cn

Domena .cm

Jest to krajowa domena Republiki Kamerunu – państwa znajdującego się w środkowej Afryce, członka ONZ oraz Unii Afrykańskiej. Ze względu na jej podobieństwo, domena .cm jest często wykorzystywana jako dodatkowa domena – obok .om. Domena .cm od 21 września 2009 roku jest dostępna do publicznej rejestracji. Rejestrować tą domenę mogą osoby i podmioty z dowolnego kraju, nie ma również restrykcji co do wybieranej nazwy domeny.

Domena .cn

Krajowa domena Chińskiej Republiki Ludowej – najludniejszego państwa na świecie, trzeciego co do wielkości. Chiny to druga największa gospodarka światowa. oraz najdynamiczniej rozwijająca się ekonomia, która według prognoz w niedługim czasie wyprzedzi Stany Zjednoczone.  Rejestracja tejże domeny wymaga zaakceptowania wielu zasad rejestru CNNIC, a same procedury rejestracji ulegają częstym zmianom. Aktualne zasady rejestracji: wybrana nazwa domeny nie może zawierać słów, które są zastrzeżone przez władze chińskie oraz m. in. nazw geograficznych, nazw generycznych towarów i branż oraz znaków towarowych zastrzeżonych przez inne podmioty; osoba rejestrująca musi podać pełne oraz aktualne dane, które są niezbędne do rejestracji, rejestrujący musi zapoznać się i zaakceptować wszelkie warunki i polityki rejestru CNNIC oraz musi dostosować się do wszystkich polityk dotyczących dozwolonych treści stron umieszczonych w tej domenie; wymagane jest również utrzymywanie domeny na serwerach zlokalizowanych poza terytorium Chin (wyjątek od tej zasady obowiązuje wyłącznie w przypadku posiadania ważnego numeru ICP); rejestrujący przyjmuje na siebie pełną odpowiedzialność za ewentualne zawieszenie nazwy domeny lub inne konsekwencje, które są związane z naruszeniem zasad CNNIC. Istnieje możliwość rejestracja domeny .cn z użyciem chińskiego alfabetu.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok