Domeny z rozszerzeniem .ca oraz .cc

Domeny z rozszerzeniem .ch oraz .cl
Domeny z rozszerzeniem .ch oraz .cl
27 października, 2018
Domeny z rozszerzeniem ca oraz cc

Domena .ca

Jest to krajową domeną najwyższego poziomu (ccTLD) dla osób oraz organizacji w Kanadzie, kraju, wyróżniającego się silną gospodarką, pięknymi krajobrazami oraz narodową dumą. Rozszerzenie domeny .ca jest najlepszym sposobem na utworzenie kanadyjskiego adresu e-mail lub kanadyjskiej witryny. Kiedy firma buduje swoją obecność w sieci, jednym z najważniejszych czynników, aby osiągnąć sukces jest nawiązanie kontaktu z docelową społecznością. Jeśli ta określona społeczność mieszka właśnie w Kanadzie, warto zarejestrować domenę .ca, aby nawiązać kontakt z obywatelami Kanady. Domeny .ca są dostępne jedynie dla obywateli, stałych rezydentów i przedsiębiorstw, które są zarejestrowane na terenie Kanady. Możliwa jest także rejestracja dla podmiotów zagranicznych, które posiadają znak towarowy, odpowiadający nazwie domeny, ważny w Kanadzie.

Domena .cc

Domena krajowa, która jest przyporządkowana do Terytorium Wysp Kokosowych (Keelinga) – dwóch atoli koralowych znajdujących się na Oceanie Indyjskim i będących terytorium zależnym od Australii. Jest administrowana przez spółkę VeriSign, która za pomocą spółki zależnej eNIC sprzedaje adresy internetowe z tą domeną wszystkim chętnym osobą z całego świata.

Domena jest promowana jako „kolejne .com”. Chętnie stosowana przez kluby kolarskie (cycling clubs), organizacje kościelne (Christian Church) oraz wszędzie, gdzie stosuje się tak zwany Creative Commons. Często jest też używana przez kluby rowerowe jako skrót od cycling club.

Domeny .cc. są krótkie oraz łatwe do zapamiętania. Wyróżniają się też na tle innych. Domena jest powszechnie dostępna, bez restrykcji i żadnych wymagań.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok